Procedura zabiegu wszywki alkoholowej nie ma negatywnego wpływu na sprawność fizyczną. Ważne jednak jest zachowanie bezpieczeństwa miejsca wszycia, należy regularnie zmieniać opatrunki i w razie konieczności odpowiednio dezynfekować ranę.
Trzeba się powstrzymać z piciem alkoholu na minimum 24 godziny przed zabiegiem wszycia Esperalu.
Nałogowi alkoholicy decydują się na zaszycie wszywką alkoholową, ponieważ jej działanie prowadzi do awersji organizmu w stosunku do spożytego alkoholu, co pozytywnie wpływa na walkę z uzależnieniem.
Ważne aby przed zabiegiem być trzeźwym, wymagana jest minimum 24 godzinna abstynencja. Można rozważyć odtrucie alkoholowe, ponieważ sama wszywka nie łagodzi skutków odstawienia alkoholowego.
Disulfiram WZF w swoim składzie posiada 100 mg Disulfiramu, oraz substancje pomocnicze, takie jak: chlorek sodu, mannitol oraz Makrogol 6000. Jedna tabletka leku zawiera poniżej 23 mg sodu w skutek czego preparat uznawany jest za wolny od sodu.
Tak, wszywka może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, dlatego ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach przed zabiegiem.
Tak, można pracować. Zaszycie wszywki alkoholowej nie ma wpływu na zdolność do wykonywania pracy fizycznej i umysłowej.
Wszycie Disulfiramu można przeprowadzać wielokrotnie. Kolejną dawkę leku można zaszyć wtedy gdy poprzednia straci swoje właściwości, zazwyczaj następuje to po około 8-12 miesiącach.